Warto wiedzieć..
- Praca za darmo???
- "3% - Dlaczego tak dużo?"
- Na wyłączność warto
- Jak zweryfikować pośrednika
- Gdzie ogłaszamy nasze oferty?
Jesteśmy członkiem:
Warto wiedzieć
- Praca za darmo??? Przyjęto następujące założenia:- są to minimalne koszty - umowa z klauzulą wyłączności zawarta jest na 12 miesięcy- ogłoszenie drobne 4 razy w...czytaj więcej »
- Na wyłączność warto
Dlaczego warto podpisać umowę na wyłączność przy sprzedazy nieruchomości?
Umowa na wyłączność to porozumienie, w którym klient zobowiązuje się przekazać do sprzedaży czy wynajmu swoją nieruchomość tylko jednemu, wybranemu licencjonowanemu pośrednikowi. Zazwyczaj umowa na wyłączność jest umową terminową, w zależności od rodzaju oferty, od sześciu miesięcy w górę. Poznańskie Stowarzyszenie Pośredników popiera zawieranie umów na wyłączność, jako nowoczesną i bardziej efektywną, niż umowy typu otwartego, formę współpracy pomiędzy klientami a pośrednikami. Taki system z powodzeniem funkcjonuje już na rozwiniętych i dojrzałych rynkach nieruchomości w Europie Zachodniej i w Ameryce.
Podpisanie umowy na wyłączność gwarantuje:
Odpowiedzialność tylko jednego pośrednika za losy Twojej nieruchomości Kontaktujesz się z pośrednikiem znanym Ci z imienia i nazwiska, który dobrze zna Twoją sytuację. Wiesz, że w Waszym wspólnym interesie jest przeprowadzenie transakcji jak najszybciej i jak najbezpieczniej. Tym samym unikasz dzwoniących do Ciebie anonimowych pośredników, którzy zabierają Ci sporo czasu. Unikasz również przechodzących przez Twój dom pielgrzymek przypadkowych klientów.
200 procentowe zainteresowanie pośrednika Twoją nieruchomością
Z pewnością nikt z nas nie chciałby pracować bez jakiejkolwiek gwarancji wynagrodzenia za podejmowane działania. Tym bardziej, że wybór zawodu pośrednika to obecnie kosztowna i czasochłonna nauka, kilkumiesięczne terminowanie, potwierdzone trudnym, pozytywnie zakończonym egzaminem. Gwarantowana umową na wyłączność prowizja jest więc w oczywisty sposób motorem do intensywnej pracy Twojego pośrednika.
Lepszą reklamę
Coraz trudniej sprzedać mieszkanie ponieważ stopniowo nasz rynek mieszkaniowy stał się rynkiem kupującego. Pośrednik wiedząc, że jako jedyny posiada daną ofertę, może bez obaw przeznaczać wyższe nakłady na reklamę w prasie i katalogach firmowych .
- "3% - Dlaczego tak dużo?" To częste pytanie pojawiające się na ustach klienta. "Za co?, za znalezienie nieruchomości bądź klienta? Przecież sam mogłem sobie z tym...czytaj więcej »
- Gdzie ogłaszamy nasze oferty? W tym miejscu chcielibyśmy opisać nasze działania, które wykonujemy w celu sprzedaży Państwa nieruchomości, którą powierzyliście nam na zasadzie wyłączności. W...czytaj więcej »
- Jak zweryfikować pośrednika Od stycznia 2002 roku na rynku mogą pracować jedynie pośrednicy licencjonowani czyli tacy, którzy w wyniku pozytywnie zaliczonych egzaminów i odbytych...czytaj więcej »
- Polskie stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami Poznańskie Stowarzyszenie Pośrednikówi Organizatorów Rynku Nieruchomości PSPul. Ratajczaka 21/22, 61-814 Poznańtel. 061 852 37 92, fax. 061 851 64 24 ...czytaj więcej »
- Bezpośrednio czy z pośrednikiem Przeważnie każdy, kto przeprowadzał w życiu chociaż jedną transakcję na rynku nieruchomości stawał przed wyborem – sprzedać/kupić mieszkanie, dom, działkę bezpośrednio...czytaj więcej »