Warto wiedzieć..
- Praca za darmo???
- "3% - Dlaczego tak dużo?"
- Jak zweryfikować pośrednika
- Gdzie ogłaszamy nasze oferty?
- Polskie stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami
Jesteśmy członkiem:
Warto wiedzieć
- Praca za darmo??? Przyjęto następujące założenia:- są to minimalne koszty - umowa z klauzulą wyłączności zawarta jest na 12 miesięcy- ogłoszenie drobne 4 razy w...czytaj więcej »
- Na wyłączność warto Dlaczego warto podpisać umowę na wyłączność przy sprzedazy nieruchomości? Umowa na wyłączność to porozumienie, w którym klient zobowiązuje się przekazać do sprzedaży...czytaj więcej »
- "3% - Dlaczego tak dużo?"
To częste pytanie pojawiające się na ustach klienta.
"Za co?, za znalezienie nieruchomości bądź klienta? Przecież sam mogłem sobie z tym poradzić"
I poniekąd macie Państwo rację - możecie sobie z tym poradzić sami.
Ale zadajmy sobie pytanie - po co? Czy nie lepiej zająć się swoimi sprawami, zarabiać pieniądze, korzystać z rozrywek, wyjść z żoną, czy mężem do kina, teatru, czy na party do znajomych, wyjechać na wakacje, albo robić co tylko się zechce zamiast tygodniami śledzić ogłoszenia, czy kilkudziesięciu osobom oglądającym Waszą nieruchomość tłumaczyć, gdzie zamieniliście rurkę od ogrzewania, gdzie się zatkał odpływ, a Wy naprawiliście, jacy są sąsiedzi, jakie otoczenie, kiedy mieliście nadpłatę za ciepła wodę i jak rozmawiać z panem Kaziem - dozorcą, by był miły.
Po to macie swojego pośrednika.
Te wszystkie sprawy opowiecie tylko jeden raz, a Wasz przedstawiciel przekaże to potencjalnym klientom. Z punktu widzenia klienta widoczne są tylko dwa zdarzenia. Przyjęcie zlecenia przez pośrednika i podpisanie umowy kupna lub najmu, co zresztą wiąże się z wypłatą wynagrodzenia. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Klient nie musi znać kulis pracy pośrednika. Dla klienta liczy się efekt końcowy, bo przecież po to przyszedł do biura, by sprzedać, bądź kupić nieruchomość. Drodzy Państwo. Chcielibyśmy Państwu przedstawić to, co robimy, gdy Wy swobodnie możecie żyć swoim życiem, nie obciążając się sprzedażą lub zakupem nieruchomości. Od zgłoszenia do finału jest ogromnie długa droga. To ciągłe poszukiwanie, setki wykonanych telefonów, miliony kilobajtów na naszych komputerach, to próby dopasowania prezentacji, by obu stronom odpowiadały godziny. To dziesiątki ogłoszeń w prasie, w mediach elektronicznych. I co najważniejsze - to nasza wiedza i nasze długoletnie doświadczenie. To setki godzin kursów, dziesiątki godzin warsztatów uczących zawodu, to kilkumiesięczne przygotowanie prawne uwieńczone niezwykle ciężkimi egzaminami państwowymi, na których trzeba mieć naprawdę olbrzymią wiedzę, by osiągnąć ten wymarzony cel - otrzymać licencję zawodową i zostać wpisanym do rejestru pośredników. Zapewne nikt z nas nie chciałby pracować za darmo. My - pośrednicy też. Za naszą pracę chcemy otrzymywać adekwatne do naszych działań wynagrodzenie. Wielu ludzi weszło do tego zawodu, widząc w nim łatwy zarobek. Nic bardziej mylącego. Większość z nich porzuciła już dawno pośrednictwo, zajęła się pracą, która przynosi znacznie łatwiejszy dochód, bez angażowania swoich środków finansowych.
Zważcie, Drodzy Państwo, że na zachodnich, bardziej doświadczonych i mających ponad pięćdziesięcioletnią tradycję rynkach nieruchomości, pośrednicy pobierają wynagrodzenie w wysokości 6% od strony sprzedającej.
I wreszcie najważniesze - przychodząc lub dzwoniąc do biura nieruchomości macie Państwo tę pewność, że ktoś zadba nie tylko o Wasz komfort, ale również będzie stał na straży Waszych pieniędzy. - Gdzie ogłaszamy nasze oferty? W tym miejscu chcielibyśmy opisać nasze działania, które wykonujemy w celu sprzedaży Państwa nieruchomości, którą powierzyliście nam na zasadzie wyłączności. W...czytaj więcej »
- Jak zweryfikować pośrednika Od stycznia 2002 roku na rynku mogą pracować jedynie pośrednicy licencjonowani czyli tacy, którzy w wyniku pozytywnie zaliczonych egzaminów i odbytych...czytaj więcej »
- Polskie stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami Poznańskie Stowarzyszenie Pośrednikówi Organizatorów Rynku Nieruchomości PSPul. Ratajczaka 21/22, 61-814 Poznańtel. 061 852 37 92, fax. 061 851 64 24 ...czytaj więcej »
- Bezpośrednio czy z pośrednikiem Przeważnie każdy, kto przeprowadzał w życiu chociaż jedną transakcję na rynku nieruchomości stawał przed wyborem – sprzedać/kupić mieszkanie, dom, działkę bezpośrednio...czytaj więcej »